Örgü yelek örülüşü - Dantel Örnekleri ve Elişleri Hobi dantel,oya,danteller,dantel örnekleri,oyalar,oya modelleri,dantel havlu,dantel havlu kenarları,havlu kenarı örnekleri,kenar dantelleri,salon takımları,dantel bohça,dantel ornekleri,bohça örnekleri…
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Her biri inci tanesi

şapka modelleri,ber

Örgü Dünyası

Bebek Şapka ÖrnekTüm Kategoriler


Sayfalar


Örgü yelek örülüşü

bayan yeleği örülüşü anlatımlı örgü modelleri
Modelin Yapılışı
ARKA: 90 ilmek başlanacak. 4 sıra örüldükten sonra bedendeki pensleri oluşturmak için beden de kesimlere başlanacak. 21 ilmek örülüp 2 ilmek birlikte alınıp kesilecek, 44 ilmek örülüp 2 ilmek birlikte alınıp kesilecek, 21 ilmek örülecek. Ortadaki 44 ilmek sabit kalacak şekilde her 4 sırada bir kesimler üst üste birbirini takip edecek şekilde toplam 8 kere kesim yapılıp bedende 74 ilmeğe düşülecek. Son kesim üzerine 4 sıra örüldükten sonra, kesimlerin hizasında her 6 sırada bir 5 artış yapılarak bedende 84 ilmeğe ulaşılacak. Beden boyu 32 cm’de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 2 kere 2, 2 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 52 cm’de arka yaka ortasından 20 ilmek yanlardan da 10′ar ilmek kesilirken omuzlardaki ilmekler de 1 kere 6, 1 kere 7 ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek.
ÖN: 42 ilmek başlanacak. 4 sıra örüldükten sonra bedendeki pensi oluşturmak için kesimlere başlanıp ön tarafdan 19 ilmek örülüp 2 ilmek birlikte alınıp kesilecek kalan 21 ilmek örülecek. Ön tarafdaki 19 ilmek sabit kalacak şekilde arka parçada sıralı flgılan kesim ve artışlar tekrarlanarak önde 39 ilmeğe ulaşılacak. Beden boyu 31 cm’de ön yaka kesimlerine başlanıp önde kenardan I ilmek içerde üst üste 2 kere I ilmek kesilip 2 sıra örülecek. Tekrar üst üste 2 kere Ter ilmek 2 sıra örülecek ve kesimlere bu şekilde devam edilecek. Bu arada beden boyu 32 cm’e ulaştığında kol evi oyuntusuiçin yandan 1 kere 3 , 2 kere 2, 2 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Bedende 13 ilmek kaldığında ve beden boyu 52 cm’ye ulaştığında kalan ilmekler omuz için 1 kere 6 ve 1 kere 7 ilmek olarak kesilerek ön parçada bitirilecek.
About the Author

admin

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen


Yandex.Metrica
Örgü dantel modelleri Örgü dantel modelleri
Zirve100 Sayac